Tunus İşi Baklava Dilimli Tığ Oyası Modelleri


Tığ oyası, ev hanımları tarafından bir takım ihtiyaçları karşılamak ya da hobi maksadıyla yapılan bir tür el işidir. Tığ ile yapılabilecek pek çok model ve desen mevcuttur. Bunlardan biri ise Tunus işi baklava dilimli tığ oyasıdır.

Tunus İşi Baklava Dilimli Patik Modeli

Tunus işi baklava dilimli tığ oyasından patik, kazak, bebek hırkası, bebek battaniyesi gibi ürünler örebilmek mümkündür. Kış günlerinin vazgeçilmezi olan patikler, aynı zamanda evlilik çağında olan genç kızların çeyizlerinin de vazgeçilmezidir. Bu nedenle en dikkat çekici modellerden biri olan Tunus işi ile örüldüğü takdirde, çeyiz sandığının en göze çarpan çeyizi olması kaçınılmaz olacaktır. Üstelik söz konusu olan bu model ile patik yaparken çift renk kullanarak daha da dikkat çekici ve şık bir hale getirebilirsiniz.

Patikte tığ işini daha çok seven ve tercih edenler için de tığ modelleri arasında oldukça ideal olan bu model, daha sade ve modern bir görünüme sahiptir. Bu nedenle de çeyizlerde sıklıkla görebilmek mümkündür.

Tunus İşi Baklava Dilimli Bebek Battaniyesi Modeli

Tunus işinin oldukça dikkat çekici olduğu bir başka örgü modeli ise bebek battaniyeleridir. Bebeğinizin cinsiyetine göre yeşil, mavi, sarı, pembe beyaz renklerde yapılacak olan bu battaniyeler en şık hali ile bebeğiniz için özel olacaktır. Bebeğinize özel Tunus ile öreceğiniz bebek battaniyesinde motiflerin içerisinde dilerseniz bir adet, dilerseniz iç içe geçen çift ya da üçlü baklava dilimleri yapabilirsiniz.

Özellikle de kız bebekler için battaniyesini biraz daha süslemek isterseniz de boncuk gibi aksesuarlarda faydalanabilirsiniz. Motiflerin içerisine yapacağınız baklava dilimlerine boncuk dikebilir ya da silikon yardımı ile yapıştırabilirsiniz.

Tığ ile yapılabilecek örgü modelleri yalnızca bu birkaç model ile sınırlı değildir. Üstelik alternatifleri kendi zevkinize göre çoğaltmak da sizin elinizdedir.