Boncuklu Tığ Oyası Modelleri


Son zamanlarda özellikle gençler tarafından oldukça ilgi çekici bir hal alan tığ oyalarında pek çok çeşit ve model bulabilmek mümkündür. Örneğin; fıstık, renkli, boncuklu, köprülü, bunlardan sadece bazıları…

El işi öğrenmenin temel adımları olan zincir çekmek ve oya yapmak, bayanların çocukluk döneminde öğrenmeye başladığı bir çeşit hobidir. Kimileri için de bir gelir kaynağı haline gelen el işi, sanıldığı gibi çok zor olmamak ile beraber biraz zaman ister. Elinin çabuklaşması, oyaların öğrenilmesi, işin püf noktasının kapılması genellikle zamana bağlıdır. Bu nedenle eğer ki tığ oyasını yeni öğrenmeye başladıysanız, acele etmemeli ve sabırlı olmalısınız.

Tığ Oyası Zaman İster

Özellikle de yaz tatilleri için en büyük hobilerden biri olan tığ ile örgü örme ya da oya yapma, zamanla kişinin kendini geliştirerek kayda değer oyalar elde etmesi ile oluşur. Boncuklu tığ oyaları da kişilerin kendini geliştirmesi neticesinde orta çıkan en çok tercih edilen ve kullanılan tığ modellerinden biridir. Üstelik yapımı hiçte zorlamayacak ve hatta oldukça eğlenceli olacak modellerden biri olan bu boncuklu tığ oyası modellerini, havlularda, tülbentlerde, salon takımlarında görebilmek de mümkündür. Bu modellere tülbentler üzerinden örnek gösterecek olursak; tülbent modellerinde boncukların şekline göre farklı modeller ortaya çıkarılabilir.

İnci ile Şık Bir Model

Örneğin inci sevenler için güzel bir örnek olan bu model de, inci boncuk sayesinde şık ve zarif bir tülbent oyası modeli elde edebilirsiniz. Hemen hemen herkes tarafından beğenilen inci boncuk ile yapılabilecek tığ oyalarında tek bir model ile de sınırlı kalmayabilirsiniz. Sizler için hazırlamış olduğumuz bu modelleri inceleyerek, en çok hoşunuza giden, zevkinize uygun ve yaparken zevk alabileceğini modeli bulabilir ve ister kendiniz için, ister sevdiklerinize hediye etmek için, isterseniz de çocuklarınızın çeyizine koymak için işe koyulabilirsiniz.