Rüyada Kuru Meyve Görmek


Yarı ölü hali olarak kabul edilen uyku halinde insanlar bir takım rüyalar görür. Ertesi sabah kalkıldığında rüyalar bazen hatırlanır bazen hatırlanmaz. Rüyalar bilinçaltı olabileceği gibi bazen de geleceğin habercisi olabilir. Bu sebep ile rüyaların iyi tabir edilmesi gerekir. Rüyada görülen birçok objenin bir anlamı vardır. Rüyada kuru meyve görmek, rüyayı gören kişinin hayatına yeni biri gireceğine delalettir. Rüya sahibinin de unuttuğu bir takım duyguları tekrardan yaşayacağına işarettir.

Rüyada Kuru Meyve Görmenin Olumsuz Anlamı Var mı?

Rüyada görülen şeylerin iyi anlamı olduğu gibi bazen kötü anlamları da olmaktadır. Rüyada kuru meyveler görmek kötü anlam olarak yorulduğu zaman, rüya sahibi olan kişinin yaşayacağı bazı olaylardan dolayı aşırı zarar göreceği anlamına gelir. Rüya sahibi bu zararı başkaları ile dertleşerek moral bulacağı, hastalığı var ise bu hastalıktan kurtulacağı, helal rızka sahip olacağı, bu olaylar karşısında sevdiği insanlardan destek göreceği, iş hayatında önüne fırsatlar geçeceği, evinde olan rızkın azalma göstereceği, rahatını kaçıracak bir takım olaylar yaşayacağı, zor günler yaşayacağı ama olayların sonunda yüklerinden kurtulacağı, bağların sağlamlaşacağı ve kendini sorgulayacağı anlamına gelir.

Rüya sahibi gördüğü kuru meyveleri eğer yer ise yaşadığı sıkıntı ve sorunların bir zaman sonra biteceği anlamına gelir. Rüya sahibi bekar ise rüyada ki kuru meyveler hayırlı bir yuvanın işareti de olabilmektedir.

Kuru Meyvelerin Faydaları

Rüyada kuru meyve görmenin iyi anlamı da kötü anlamı da vardır. Ama kuru meyveler normal yaşantıda faydalıdır. Kuru meyvelerin faydaları çoktur. Sayılamayacak kadar çok olan kuru meyvelerin faydalarının bir kaç tanesine baktığımızda;

Kuru kayısı sindirim için çok faydalıdır. Stres ve kansızlığı tedavi etmede yardımcıdır. İçerdiği A vitamini cilde faydalıdır. Kuru üzüm, tam bir enerji kaynağıdır. Balgam söktürücü etkiye sahiptir. Tansiyonu düşürmek için çok tüketilmektedir. Hurma bağışıklık sistemini güçlendirir. Kansere karşı kişiyi korur. Cilt güzelliğine katkı sağlar. Kuru elma yoğurt ile yenir ise ishali keser. Lifli olduğu için tok tutma etkisi vardır. Kuru dut, kan yapar ve ateş düşürür. Dut kurusu ağız kokusunu da önleme etkisi vardır.

Kuru erik, kişiyi yaşlanmanın etkilerine karşı korur. Kalp, böbrek ve romatizmal hastalıklara iyi gelir. Kuru incir kilo vermek için bire birdir. Hücre gelişimini de desteklemektedir. Boğaz ağrısı ve bronşit hastalığına oldukça iyi gelmektedir. Aminoasit açısından da oldukça zengin bir kuru meyve çeşididir.