Ev Kadınları İçin El İşi Yaparak Para Kazanma Yöntemleri


Günümüz teknoloji çağında evde oturarak para kazanmak oldukça kolay bir hale gelmiştir. Evde tış işi, örgü, çember oyası, havlu kenarı, süs eşyaları, nikah şekerleri, mandal paketleme, sabun paketleme ya da bugün para kazanabilmenin en önemli yollarından biri olan internet üzerinde satış, youtube üzerinden video ve bunun gibi daha pek çok yol ile ev kadınlarının para kazanabilmesi mümkündür.

Genellikle orta yaşlı ev hanımları tarafından daha çok tercih edilen para kazanma yolu, geçmişten günümüze kadar gelen ve ev hanımlarının el emeği göz nuru olarak yapmış oldukları el işlerini satma yöntemidir. Geçmiş dönemlerde Anadolu’daki ev hanımları evine, eşine destek olmak maksadıyla yapmış oldukları el işlerini yalnızca yakın çevrelerine satarlarken, bugün aktif bir şekilde kullanılan teknoloji ve internet sayesinde geniş kitlelere ulaşabilmeleri mümkündür.

Evden Satış Yapmak

İlk etapta hiç zorlanmadan, yeteneklerinizi sergileyerek yapmış olduğunuz tığ oyası, örgü, dantel tığ işinden çember gibi pek çok alternatiften biri ya da bir kaçını yaparak yakın çevrenizden bu işe başlayabilirsiniz. Zamanla yapmış olduğunuz işler dilden dile dolanmaya ve adınızı duyurmuş olusunuz. Bu esnada hem paranızı kazanmaya başlayabilir, hem de kendinizi geliştirerek yeni siparişler toplayabilirsiniz.

İnternetten Satış Yapmak

Yakın çevrenizde yapmış olduğunuz bu iş yeterli gelmiyorsa teknoloji ve interneti kullanarak sosyal medya üzerinde kendinize bir hesap açabilir ve orada tığ modellerinizi, tülbent oyalarınızı, liflerinizi, patiklerinizi sergileyebilirsiniz. Böylelikle bir taraftan ürünlerinizin reklamını yaparken, diğer taraftan da geniş kitlelere ulaşarak daha fazla sipariş alabilirsiniz. Belli bir zaman sonrasında siparişlere yetişemeyecek kadar yoğun çalışmaya başlayabilirsiniz.

Mağazadan Satış Yapmak

Yine ev hanımlarının evde el işi yaparak para kazanmasının bir diğer yolu da bir mağaza ile anlaşmaktır. Örneğin belli bir aracılık karşılığında bir çeyiz mağazası ile anlaşabilir, yapış olduğunuz bu el işi göz nuru ürünlerinizi sizin adınıza satmasını isteyebilirsiniz. Bu yol ile de sipariş alabilmeniz mümkün olabildiği gibi, buna gerek duymadan dilediğiniz türden el işi yapıp mağazaya koyabilirsiniz.