Asla Asla Demeyin


‘Asla’ kelimesini kullanmak ile aslında tüm asla dediklerimizi kendimize çektiğimizi biliyor muydunuz?

‘Asla ben bunu yapmazdım’ derken başkasını kınamaya da ayıplama anlamını taşıyan bir cümle kurduğumuzda, günün birinde kendimizi aynı pozisyonda bulacağımızı bilmemiz gerekiyor.

‘Böyle bir şey asla olmaz’ dediğimizde ise içerisine aldığımız o ‘asla’ kelimesi ile imkansızı bile başarabilir, olmayacak olan bir şeyin yaşanmasına neden olabiliriz. Genellikle asla kelimesi olumsuz cümleler içerisinde kullanıldığı için de başımıza gelecek olan şeyler bir mucizeden daha çok felaket olacaktır.

Hayatta kesin kelimelere yer verilmemelidir. Asla kelimesi kesin ve bir o kadar da açık ve nettir. Kendinizden emin ve net olarak istedikleriniz günün birinde gerçekleşir. Her ne kadar siz olmama ihtimalini isteseniz de beyniniz tarafından algılanacak olan arkasından kullandığınız cümledeki kelimelerin kendisidir.

Asla Asla Yapmam Demeyin

‘Asla deniz kenarında olmayan bir yerde yaşamam’

‘Asla o tarz dizileri izlemem’

‘Asla evlenmem’

‘Asla düğün yapmam’

‘Asla sosyal medya hesabı açmam’

‘Asla o tarz saç kesimini kullanmam’

‘Asla İstanbul dışında yaşamam’

‘Asla deniz olmayan bir şehirde yaşayamam’…

Yukarıdaki cümlelere daha çok sayıda örnekler yazılabilir. Hepimizin muhakkak kendimize göre ortaya attığımız asla içerikli cümlelerimiz oluyor. Ve yine maalesef ki her biri günün birinde dönüp dolaşıp yine bizi buluyor.

Hayat Değişim Demektir

Hayat değişim ve yenilikler ile ilerlemektedir. Her ne kadar siz kati kuralları olan ve hayat çerçevesi belli olan bir insan olsanız dahi siz de yaşadığınız müddetçe değişmek zorundasınızdır. Aksi halde canlılığın en temel belirtisi olan değişim olmadığı müddetçe ölüm gelir. Hayatımızda Neden Değişim Oluyor? başlıklı yazımızı okuyarak canlılık, hayat ve değişim arasındaki ilişkiyi çok daha net fark edebilirsiniz.

Değişimlerin içerisinde ebetteki asla dediklerimizin gerçekleşmesi de var. Bu sebeple çok sık kullanmakta olduğumuz ‘asla’ kelimeleri ile ilgili olan cümleleri bir kez daha gözden geçirip, çok düşünüp az kullanmakta fayda var.

Tüm Asla Dediklerimizin Bize Döndüğüne Dikkat Edin

Asla evlenmem diyenler evlendi, çoluk çocuğa karıştı bile. Asla İstanbul dışında yaşamam diyenler ya emeklilik sonrası sakinlik aramaları sebebi ile ya da aldıkları bir iş teklifi ile İstanbul’u terk etti bile. Asla saçımı kızıla boyamam diyenler belki merakından belki de çevresindeki değer verdiği bir insana kulak vererek saçını kızıla boyadı bile.

‘Asla’ kelimesi ile kurulan cümlelerimiz zaman içerisinde doğruluğunu yitirip tam tersinin de olabileceğini göstermek için hayatımıza dahil olmaktadır. Zaman geçiyor, akan zamanla birlikte biz değişiyoruz ve bizimle birlikte her şey de değişmeye devam ediyor.

Aslalar Gerçekleşir Çünkü…

Asla kelimelerinin içerisinde olan ön yargıların gerçeğe dönüşme ihtimali yüksektir. Çünkü beynimizin komutları algılama sistemi bizim sandığımızdan çok daha farklıdır. Beyninize hükmedebilmek ve onunla doğru bir iletişim kurabilmek için Biz Ne Deriz Beynimiz Ne Anlar? İsimli yazımıza göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Burada bulabileceğiniz küçük ama önemli ip uçları ile birlikle hayatınıza dahil olacaklar için önceden çalışmalar yapabilirsiniz. Asla kelimesi ile aslında beynimize gönderdiğimiz gizli mesajın da ne olduğunu bu yazımızı okuduktan sonra çok daha net anlayabilirsiniz.